‘We komen structureel constructeurs tekort’

De Future Buildersday brengt op 26 november studenten en bedrijven uit de bouwsector bij elkaar. Voor VNconstructeurs is het een kans om studenten te laten zien wat het constructeursvak inhoudt én om onderwijs en praktijk dichter bij elkaar te brengen.

De vraag naar constructeurs groeit, terwijl de instroom achterblijft. Dat vraagt om aandacht voor het vak en om een betere aansluiting tussen opleidingen en de praktijk. Mariëlle Rutten, voorzitter van de commissie Arbeidsmarkt en Opleiding van VNconstructeurs, ziet de Future Buildersday dan ook als een belangrijk moment om daaraan te werken. “Door de groeiende vraag naar constructeurs en de krimpende instroom komen we structureel constructeurs tekort. De Future Buildersday biedt ons als sector de kans om studenten enthousiast te maken voor het vak. We kunnen laten zien hoe je als constructeur bijdraagt aan een veilige, duurzame en toekomstbestendige gebouwde omgeving.”

Ook de verbinding met het onderwijs is belangrijk, zegt Rutten. “Door onderwijs en praktijk met elkaar te verbinden, kunnen we samen werken aan een betere aansluiting tussen de inhoud van het onderwijs en de vragen en ervaringen uit de praktijk.”

Constructeursvak op het podium

De Future Buildersday 2026 vindt plaats op donderdag 26 november van 9.30 tot 14.30 uur in de Fokker Terminal in Den Haag. Het thema is BUILD THE BEAT. VNconstructeurs is opnieuw aanwezig om het constructeursvak onder de aandacht te brengen. Zo vertelt VNconstructeurs-bestuurslid Rudi Rooijakkers over zijn nieuwe rol als Fellow Moderne Houtconstructies aan de Technische Universiteit Eindhoven. In die functie verbindt hij professionals uit het werkveld met academisch onderzoek en onderwijs.

En ook Ronald Wenting, Constructeur van het Jaar, staat op het podium. Hij vertelt over zijn werk en zijn benoeming. VNconstructeurs-lid BAM is met een stand op de beursvloer aanwezig.

Festival

Met BUILD THE BEAT laat de Future Buildersday zien welke overeenkomsten festivals en bouwplaatsen hebben. Op beide plekken worden tijdelijk voorzieningen opgebouwd, met constructies, energieoplossingen en transport. Dat vraagt om slimme keuzes en zo min mogelijk belasting van de omgeving. De boodschap sluit aan bij de bredere opgave in de bouwsector: “De toekomst van bouwen draait niet alleen om harder werken, maar vooral om slimmer, schoner en creatiever bouwen.” Kijk voor het complete programma op https://www.futurebuilders.nl/

Deel deze pagina

Meer weten over dit onderwerp?

Scroll naar boven